Miasto

Letnie czytelnie hitem wakacji

W wakacyjne miesiące Kluby KP zorganizowały w całej Polsce Letnie czytelnie. Dziękujemy wszystkim, którzy je odwiedzili i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z czytelni w Białymstoku, Toruniu, Gdyni, Łodzi, Krakowie i Cieszynie. Jesienią polecamy odwiedzanie bibliotek. Czytaj dalej>>>

W wakacyjne miesiące Kluby KP zorganizowały w całej Polsce Letnie czytelnie. Leżaki i półki z książkami stały w Białymstoku, Cieszynie, Łodzi, Gdyni, Toruniu, Krakowie, Szydłowcu. Przygotowaliśmy „Kurier kultura” o książkach.

– W Polsce czytelnictwo jest na dramatycznie niskim poziomie. Trzeba robić wszystko, żeby to zmienić. Dlatego pojawił się pomysł przeniesienia w czasie wakacji czytelni z zamkniętych budynków w otwartą przestrzeń, gdzie ludzie mogą sobie poczytać w miłych warunkach – wyjaśniała Joanna Wowrzeczka z Krytyki Politycznej w Cieszynie w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” z Bielska Białej.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Letnie czytelnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z czytelni w Białymstoku, Toruniu,
Gdyni, Łodzi, Krakowie i Cieszynie.

Projekt
„Park książki” realizowany jest przez Stowarzyszenie im. Stanisława
Brzozowskiego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij