Miasto

Letnia czytelnia w Toruniu

Podobnie jak przed rokiem zapraszamy państwa do lektury na świeżym powietrzu, do odpoczynku na leżaku przy dobrej książce, czyli do Letniej czytelni.

Przenosimy na lato czytelnie z budynków do przestrzeni miejskiej. Po raz kolejny. Dlaczego? Bo czytelnictwo w Polsce cały czas spada. Tego lata w Toruniu znów reagujemy na ten spadek. Budujemy półkę pod drzewem, ustawiamy leżaki przy parkowych alejkach, kładziemy koce na trawie i zapraszamy do wspólnego czytania. Zamieniamy miejskie parki w parki książki. W letnich czytelniach czekają książki i gazety, literatura i dobra publicystyka, warsztaty dla dzieci „Fabryka książek”. Zapomnieliście książki wychodząc na spacer do parku, wstąpcie do letniej czytelni i wypożyczcie coś do poczytania.

W czytelni czekać będzie wydany specjalnie na tę okazję „Kurier Kultura” o książkach. Czekając na czytelnie już dziś można „Kurier” przeczytać w sieci: tutaj.

Znajdziecie nas na placu Rapackiego, obok fontanny Cosmopolis.

Ruszamy już 27 lipca, w samo południe.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij