Miasto

Letnia czytelnia na placu Biegańskiego

Będziemy chcieli przekonać wszystkich, że czytanie jest czynnością społeczną i bardzo satysfakcjonującą.

Centrum Promocji Młodych i częstochowski klub Krytyki Politycznej zapraszają do czytania pod otwartym niebem. Na przekór obiegowym opiniom, będziemy chcieli przekonać wszystkich, że czytanie jest czynnością społeczną i bardzo satysfakcjonującą. Wskaźniki czytelnictwa są alarmujące. Stąd pomysł na zawalczenie o ich poprawę poprzez pokazywanie, że czytanie jest wspaniałą formą spędzania wolnego czasu latem. I nie tylko.

4–8 września, środa-niedziela, godz. 8.00–15.00, plac Biegańskiego, Częstochowa

Letnie czytelnie Krytyki Politycznej narodziły się kilka lat temu. Najpierw w Łodzi na placu Wolności spontanicznie pojawiły się w wakacje skrzynki z książkami, stoliczki i wiaderka, które odwrócone do góry dnem służyły za lekkie i poręczne taborety. Później akcja zaczęła się rozrastać, okrzepła w formie i rozlała po całym kraju. W tym roku gościła już między innymi w Cieszynie przy Moście Przyjaźni, w Białymstoku w Parku Starym im. Księcia Józefa Poniatowskiego, w Toruniu przy fontannie Cosmopolis, w Łodzi i w Sopocie. W końcu dociera ona również do Częstochowy.

Przez sześć dni zapraszamy więc wszystkich miłośników dobrej lektury, starszych i młodszych, na Plac Biegańskiego, gdzie czekać będą na nich beletrystyka, książki dla dzieci, książki o tematyce społecznej i historycznej, prasa i oczywiście materiały papiernicze, z których dzieci mogą zrobić swoje książeczki. Spotkajmy się z książką. /A. Florczyk/

Zapraszamy!

W czytelni czekać będzie wydany specjalnie na tę okazję „Kurier Kultura” o książkach. „Kurier” przeczytać w sieci: tutaj.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij