Miasto

Kto ma w Łodzi HIV? – dyskusja o książce Janiszewskiego

Ministerstwo Zdrowia mówi o sukcesie. Skąd w takim razie przyrost zakażeń w naszym województwie w ostatnich latach?

Odnieśliśmy sukces – mówi Ministerstwo Zdrowia, gdy przychodzi do rozmowy o polskiej epidemii HIV/AIDS. – Stworzyliśmy skuteczne instytucje, dobre systemowe rozwiązania, gęstą sieć organizacji pozarządowych. Radzimy sobie. Czy rzeczywiście? Skąd w takim razie przyrost zakażeń w naszym województwie w ostatnich latach? Jak temu zapobiegamy? Kto ma w Łodzi HIV?

24 maja, piątek, g. 18.00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna, I piętro

Nie chcemy zająć się HIV, bo wstydzimy się tego wszystkiego, co się z nim wiąże. Wstydzimy się seksu, wstydzimy się narkotyków. I wolimy sobie powtarzać, że jeśli tych tematów nie ruszymy, nie przeanalizujemy, to one nie będą nas w żaden sposób dotyczyły i bolały. A że jacyś ludzie zakażają się u nas HIV? No, trudno. Pewnie przypadkiem. Albo z głupoty.

Spotkanie jest premierą książki Jakuba Janiszewskiego Kto ma w Polsce HIV?.
Goście: Jakub Janiszewski (autor książki), Anna Jurek i Aleksandra Dulas (Fundacja SPUNK), Krzysztof Babij (Radio Łódź). Prowadzenie: Martyna Dominiak (KP Łódź)

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij