Miasto

Koszalińskie Ekspertki

Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie zaprasza na lokalną odsłonę ogólnopolskiego projektu Ekspertki.org.

Wernisaż wystawy zdjęć koszalińskich ekspertek, reprezentujących różne środowiska zawodowe, dziedziny wiedzy i aktywności.

Fotografie wykonali Wojtek Grela i Marcin Torbiński.

Chciejmy zobaczyć i docenić wartość Ekspertek, które są pośród nas!

11 września, piątek, godz. 18.00, City BOX, Rynek staromiejski 14, Koszalin

Wystawę można będzie zwiedzać do końca września.

Czy wiecie, że: „Media są znacznie bardziej męskie niż świat, który opisują: w Sejmie kobiety to 24%, a w mediach polityczki stanowią 11%. Ekspertek w mediach jest tylko 19%, choć osób z wyższym wykształceniem jest zdecydowanie więcej wśród kobiet – 18,5% niż wśród mężczyzn – 12,3%”.

Ekspertki.org to wielobranżowa, elektroniczna baza kobiet, posiadających wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie, którymi mogą i chcą się dzielić z innymi, reprezentując ważny – kobiecy punkt widzenia w różnych okolicznościach, m.in. występując w mediach, uczestnicząc w panelach dyskusyjnych, debatach lub spotkaniach otwartych, zaznaczając tym samym swój głos w debacie publicznej dot. wielu ważnych społecznie tematów, które bez tego mogłyby zostać pominięte, zbagatelizowane lub pozbawione zrównoważonego kontekstu.

Baza jest narzędziem ułatwiającym szybkie odszukanie i skuteczne dotarcie do specjalistek z rozmaitych dziedzin, dyscyplin i specjalności obecnych we wszystkich regionach Polski, również w Koszalinie.

Polecamy zapoznanie się z bazą Ekspertki.org

Projekt „Głos kobiet się liczy” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
Projekt „Ekspertki.org – przebijamy „szklany sufit” dofinansowano prze Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij