Miasto

Konferencja „Kultura w działaniu. Teorie i praktyki”

Wśród gości m.in." Igor Stokfiszewski, Mikołaj Iwański, Łukasz Rogowski, Wojciech Kłosowski, Katarzyna Niziołek.

Tworzymy forum dyskusji i współpracy pomiędzy przedstawicielami instytucji kulturalnych, naukowych i społecznych w zakresie stworzenia wzorcowego modelu partycypacji społecznej i kulturalnej, a także także wzmocnienie kompetencji kulturowych, społecznych i dydaktycznych osób zaangażowanych w działania z obszaru kultury i edukacji. Zapraszamy na konferencję przygotowaną w ramach cyklu Student w mieście. Kultura i edukacja.

21 października, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS, sala Rady Wydziału godz. 14.00-19.00

PROGRAM:

14.00 Otwarcie konferencji
 
14.15 Igor Stokfiszewski Instytucje kultury na rzecz demokracji

14.45 Kazimierz Mirosław Łyszcz, W sieci interpretacji sensów, znaków i obrazów. Intrygujące projekty artystyczne studentów zrealizowane w mało ciekawym mieście

15.15 Mikołaj Iwański, Publiczne/komercyjne/pozarządowe – jak przepracować lokalność w dyskusji o kulturze?

15.45-16.00 dyskusja

17.00 Maciej Frąckowiak, Łukasz Rogowski, Odkrywanie niewidzialnego. Badania społeczne i interwencje socjologiczne w perspektywie socjologii miasta i socjologii wizualnej.
 
17.30 Wojciech Kłosowski Uczestniczyć: w czym? jak? po co?
 
18.00 Katarzyna Niziołek Sztuka zmienia miasto

18.30-19.00 dyskusja

Zapraszamy także do udziału w kolejnych wydarzeniach z cyklu Student w mieście:

Panel dyskusyjny Partycypacja społeczna: w poszukiwaniu dobrych praktyk, 22 października, Galeria Labirynt, godz. 11.00-13.00. Udział wezmą m.in. Janusz Byszewski, Tomasz Kitliński,  Martyna Dominiak, Anna Dąbrowska, Piotr Celiński, Waldemar Tatarczuk oraz Michał Karapuda. Podczas spotkania przedstawione zostaną wyniki badań jakościowych i ilościowych realizowanych na Wydziale Filozofii i Socjologii, dotyczące partycypacji studentów i pracowników w obszarze kultury.

Warsztaty dla studentów dotyczące aktywnego działania w przestrzeni miasta, 23 października, Galeria Labirynt (zapisy na adres e-mail: [email protected])

Szczegóły: studentwmiescie.wordpress.com

Organizatorzy: Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego / Klub Krytyki Politycznej w Lublinie, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Galeria Labirynt.

Projekt realizowany przy finansowej pomocy Miasta Lublin.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij