Miasto

Konferencja „Kultura w działaniu. Teorie i praktyki”

Wśród gości m.in." Igor Stokfiszewski, Mikołaj Iwański, Łukasz Rogowski, Wojciech Kłosowski, Katarzyna Niziołek.

Tworzymy forum dyskusji i współpracy pomiędzy przedstawicielami instytucji kulturalnych, naukowych i społecznych w zakresie stworzenia wzorcowego modelu partycypacji społecznej i kulturalnej, a także także wzmocnienie kompetencji kulturowych, społecznych i dydaktycznych osób zaangażowanych w działania z obszaru kultury i edukacji. Zapraszamy na konferencję przygotowaną w ramach cyklu Student w mieście. Kultura i edukacja.

21 października, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS, sala Rady Wydziału godz. 14.00-19.00

PROGRAM:

14.00 Otwarcie konferencji
 
14.15 Igor Stokfiszewski Instytucje kultury na rzecz demokracji

14.45 Kazimierz Mirosław Łyszcz, W sieci interpretacji sensów, znaków i obrazów. Intrygujące projekty artystyczne studentów zrealizowane w mało ciekawym mieście

15.15 Mikołaj Iwański, Publiczne/komercyjne/pozarządowe – jak przepracować lokalność w dyskusji o kulturze?

15.45-16.00 dyskusja

17.00 Maciej Frąckowiak, Łukasz Rogowski, Odkrywanie niewidzialnego. Badania społeczne i interwencje socjologiczne w perspektywie socjologii miasta i socjologii wizualnej.
 
17.30 Wojciech Kłosowski Uczestniczyć: w czym? jak? po co?
 
18.00 Katarzyna Niziołek Sztuka zmienia miasto

18.30-19.00 dyskusja

Zapraszamy także do udziału w kolejnych wydarzeniach z cyklu Student w mieście:

Panel dyskusyjny Partycypacja społeczna: w poszukiwaniu dobrych praktyk, 22 października, Galeria Labirynt, godz. 11.00-13.00. Udział wezmą m.in. Janusz Byszewski, Tomasz Kitliński,  Martyna Dominiak, Anna Dąbrowska, Piotr Celiński, Waldemar Tatarczuk oraz Michał Karapuda. Podczas spotkania przedstawione zostaną wyniki badań jakościowych i ilościowych realizowanych na Wydziale Filozofii i Socjologii, dotyczące partycypacji studentów i pracowników w obszarze kultury.

Warsztaty dla studentów dotyczące aktywnego działania w przestrzeni miasta, 23 października, Galeria Labirynt (zapisy na adres e-mail: [email protected])

Szczegóły: studentwmiescie.wordpress.com

Organizatorzy: Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego / Klub Krytyki Politycznej w Lublinie, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Galeria Labirynt.

Projekt realizowany przy finansowej pomocy Miasta Lublin.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij