Miasto

Klub Filmowy LGBT | „Labirynt namiętności”

Pokaz filmu połączony z dyskusją prowadzoną przez Mariusza Kurca.

Uniwersytet Krytyczny | Klub Filmowy LGBT | Labirynt namiętności (Laberinto de pasiones); reż. Pedro Almodóvar; Hiszpania, 1982 

Prowadzenie: Mariusz Kurc

26 września, poniedziałek, godz. 19.00
Krytyka Polityczna, ul. Foksal 16, II p., Warszawa

Na ekranach kin gości najnowszy, dwudziesty film Pedro Almodóvara „Julieta”, a Klub Filmowy LGBT zaprezentuje drugi obraz w dorobku reżysera – „Labirynt namiętności” z 1982 r., nigdy nie pokazywany w Polsce w regularnej dystrybucji ani niedostępny na DVD.

Ten tandetny, obciachowy tytuł dobrze oddaje treść. To naprawdę istny labirynt namiętności, w którym rządzi przesada i kamp, a także seksualna bezpruderyjność, tak charakterystyczna dla wczesnego okresu twórczości Almodóvara.

Sexilla nie ma nigdy dość seksu z ciągle nowymi kochankami. Ma nadzieję na ustatkowanie się z pewnym bliskowschodnim księciem, dla którego jest to pierwszy heteroseksualny związek w życiu. Tymczasem psychoterapeutka Sexilii próbuje umówić się z jej ojcem. Jest też grupka podejrzanie poczciwych terrorystów, wśród nich homoseksualny Sadec (debiutujący 22-letni Antonio Banderas – młodziutki i seksowniutki), a także młoda dziewczyna, którą co drugi dzień jej własny ojciec zmusza do stosunku. W jednej z (mocno objechanych) ról – sam reżyser.

Po premierze krytycy zmiażdżyli film, który szybko zyskał status kultowego.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji!

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
Wstęp wolny.

__________

Klub Filmowy LGBT to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ‘regularnej’ dystrybucji. Po każdej projekcji zapraszamy na dyskusję wokół filmu.

Mariusz Kurc – redaktor naczelny magazynu LGBT „Replika”; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję „Lepiej późno niż wcale” o tematyce LGBT; współautor „Tęczowej rewolucji” – zbioru wywiadów z „Repliki”.

_____________________

Kolejne spotkania cyklu: 31.10, 28.11, 19.12
_____________________

Projekt „Uniwersytet Krytyczny 2014-2016” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

__
Dobry, bo przeczytany do końca, tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Wesprzyj nas.

Zamknij

20kp-logo-white-500px