Miasto

Kino zaangażowane: „Histeria – romantyczna historia wibratora”

Romantyczna historia wibratora, czyli lekka propozycja na ostatni seans w tym roku. 11 grudnia, godz. 19.00, Świetlica KP.

Półtorej godzinną dawką humoru chcemy podziękować wszystkim sympatykom Kina Zaangażowanego za aktywny udział w naszych spotkaniach i zaprosić na kolejne seanse już od stycznia.

11 grudnia, wtorek, godz. 19.00, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Nowe Ogrody 35, II piętro, Gdańsk  

O FILMIE
Film, którego akcja osadzona jest  w epoce wiktoriańskiej, z czołówką angielskich aktorów w obsadzie (Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Everett, Maggie Gyllenhaal) opowiada historię młodego lekarza – idealisty, Mortimera Granville’a (Dancy), który usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego londyńskiego specjalisty chorób kobiecych (Pryce). Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do „paroksyzmów skurczy”, który w efekcie przynosi im odprężenie (dziś nazwalibyśmy to orgazmem). Zakochuje się w córce swego szefa (Maggie Gyllenhaal), wyzwolonej sufrażystce i idealistce.
[opis za: filmweb.pl]

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Samorządu Województwa Pomorskiego.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij