Miasto

Każdy inny, ale czy wszyscy równi? – dyskusja

Goście debaty o wykluczeniu osób niepełnosprawnych: Danuta Berlińska, Adam Pieszczuk, Magdalena Marciniszyn.

16 kwietnia, środa, godz. 18.00, herbaciarnia Jasminum, ul. Piastowska 19A, Opole

Kolejne w tym roku spotkanie organizowane przez Klub Krytyki Politycznej w Opolu – tym razem tematem spotkania będzie kwestia bardzo przyziemna, dotycząca wielu z nas, lub wielu osób nam bliskich: często jednak przez osoby postronne niedostrzegana: niepełnosprawność.

Jak wygląda życie osób niepełnosprawnych w naszym mieście, ale też i w całym kraju? Jakie przeszkody czekają na nich? Czy czują się wykluczone, i czy miasto skutecznie stara się likwidować bariery stojące przed nimi? Czy ich sytuacja w społeczeństwie ulega poprawie, czy przeciwnie – wciąż wiele wymaga poprawy, gdyż niewiele się zmienia? I czy niepełnosprawność ma barwy polityczne (tak jak zdaje się mieć je wiele innych kategorii społecznych: bieda, bogactwo, miejsce zamieszkania), czy też możemy znaleźć wśród tam reprezentacje wszystkich ideologii politycznych?

O tych wszystkich kwestiach chcemy dyskutować z naszymi gośćmi, a będą nimi tym razem:
– Danuta Berlińska (Instytut Socjologii Uniwersytetu Opolskiego),
– Adam Pieszczuk (Radny Miasta Opole, prezes Fundacji Synergia),
– Magdalena Marciniszyn (psycholog, pedagog).

Dyskusję poprowadzi Michał Pytlik (Klub KP w Opolu).

Zdając sobie sprawę z trudności „komunikacyjnych” w przypadku herbaciarni Jasminum dla osób niepełnosprawnych, informujemy, że przez cały czas spotkania będziemy oczywiście dostępni w celu pomocy w wejściu do wewnątrz. Jednocześnie wszystkich przepraszamy za ewentualne utrudnienia związane z tym miejscem, które wynikają ze splotu przyczyn losowych.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij