Miasto

Jetlag w Łodzi

Krzysztof Witkowski porozmawia z Michałem R. Wiśniewskim o jego książce. A Kamila Salwerowicz przeczyta fragmenty powieści "Jetlag".

Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Jetlag”. Z jej autorem – Michałem R. Wiśniewskim porozmawia Krzysztof Witkowski (KP Łódź). Spotkanie połączone z performatywnym czytaniem fragmentów powieści w wykonaniu Kamili Salwerowicz, aktorki Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

20 listopada, czwartek, g. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej, ul. Piotrkowska 101

Justyna Sobolewska („Polityka”) znalazła w Jetlagu dojmujące przemieszanie humoru i przenikliwego smutku. Tomasz Chabinka („Liberte”) uznał tę książkę za manifest pokoleniowy. Paula Szewczyk („Newsweek.pl”) pisała o lęku przed życiem jako wyznaczniku zbiorowej tożsamości bohaterów Wiśniewskiego. Inni recenzenci opisywali Jetlag jako opowieść o „wyalienowanych korposzczurach z Polski” czy też ludziach żyjących „w świecie cyberpunku”. Krzysztof Witkowski porozmawia z autorem o tym, co on sam chciał zawrzeć w swojej książce, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem czytelników. Zapraszamy! 

O autorze: Michał R. Wiśniewski (1979) – publicysta, redaktor naczelny magazynów upadłych „Kawaii” i „Anime+”, popularyzator japońskiej popkultury i fantastyki w Polsce. Publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, w magazynach „Pulp, „Nowa Fantastyka”, „Kmag”, „Arigato”, portalu next.gazeta.pl, a także w książkach Bond. Leksykon, Seriale. Przewodnik Krytyki Politycznej i Berlin – Pascal Lajt. Prowadzi bloga: Pattern Recognition (mrw.blox.pl) oraz jetlag.com.pl

Więcej o książce

Fragment książki  

Spotkanie dofinansowane ze środków European Cultural Foundation. 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij