Miasto

„Jesteś Bogiem” w trasie z Polską Światłoczułą

Pokazy filmu Leszka Dawida, spotkania autorem zdjęć Radkiem Ładczukiem i reżyserem. Zabłocie, Supraśl, Kętrzyn, Miastko, Dąbie.

Projekt Polska Światłoczuła wyrusza do 10 miasteczek, w których zaprezentuje najnowszy film Leszka Dawida Jesteś Bogiem oraz umożliwi spotkania z autorem zdjęć Radkiem Ładczukiem i reżyserem.

W najbliższej trasie Polska Światłoczuła z Radkiem Ładczukiem odwiedzą:

26 stycznia Zabłocie, (Wiejski Dom Kultury) godz. 17.00
27 stycznia Supraśl, (Kino Jutrzenka, Józefa Piłsudskiego 11) godz. 18.00
28 stycznia Kętrzyn, (Gimnazjum im. Jana Pawła II, Wojska Polskiego 9) godz. 18.00
29 stycznia Miastko (Dworcowa 29) , godz. 18.00
30 stycznia Dąbie (Klub Delta, Racławicka 10), godz. 18:00

Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazała się książka Jesteś Boegiem. Jest to nowe, rozszerzone wydanie głośnej książki Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej.

Dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hiphopowym w Polsce. Losy Magika, Rahima i Fokusa to historia o marzeniach (spełnionych i nie) oraz trudach ich realizacji w brutalnej rzeczywistości ubogiego Śląska i raczkującego przemysłu muzycznego. Paktofonika stała się symbolem czasów kapitalistycznej transformacji i pokolenia, które chciało więcej.

Unikatowe zdjęcia z planu filmu w reżyserii Leszka Dawida, wywiad z reżyserem i scenarzystą. A także: skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. Efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Macieja Pisuka.

Krytyka Polityczna jest patronem medialnym projektu Polska Światłoczuła.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij