Miasto

Jesień pracy: Wyciśnięci

Spotkanie z Abel Barreto i Danielem Constantino Pedro o walce o prawa pracownicze w Brazylii.

Pijesz sok pomarańczowy? Czy wiesz skąd on pochodzi i jak jest produkowany? Przyjdz i poznaj sytuację ludzi którzy go dla ciebie wytwarzają.

10 października, piątek, g. 18.00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro)

Porozmawiamy o sytuacji pracowników w Brazyli i roli tamtejszych związków zawodowych. Czy problemy ludzi pracy w Polsce i Brazyli tak bardzo się od siebie różnią? Jakie strategie walki wybierają zwiazki zawodowe i czy mają jakąś całosciową wizję zmian. Czy my jako obywatele i konsumenci możemy właczyć się w te działania?

Zapraszamy na spotkanie z Abel Barreto i Danielem Constantino Pedro – przewodniczącymi związków zawodowych Sindicato da Alimentaceo de Mogi Mirim, organizatorami związków zawodowych na terenie jednego z największych producentów soku pomarańczowego CUTRALE, którzy aktywnie wspierają działanie związków zawodowych pracowników sektora w Brazylii oraz drobnych producentów cytrusów i rolników.

Spotkaniu towarzyszyć będzie publikacja raportu na temat warunków pracy w brazylijskim przemyśle cytrusowym oraz drodze brazylijskich pomarańczy do „polskich” dyskontów. Spotkanie poprowadzi Janina Petelczyc (UW).

Współpraca: Instytut Globalnej Odpowiedzialności

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij