Miasto

Jak przeciwdziałać wykluczeniu?

Debata o zatrudnieniu socjalnym, odpracowywaniu długu mieszkaniowego i innych częstochowskich modelach walki z wykluczeniem.

Walka z wykluczeniem społecznym jest jednym z większym wyzwań, jakie stoją przed polskimi miastami. Utrata pracy, niskie zarobki czy zagrożenie bezdomnością są realiami wielu mieszkanek i mieszkańców miast. Zadłużenie czynszowe prowadzi do wyroków eksmisyjnych i utraty bezpieczeństwa, którego ważnym elementem jest posiadanie miejsca do mieszkania. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o różnych modelach przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

Punktem odniesienia dyskusji będzie działalność częstochowskiego Centrum Integracji Społecznej. O tym, jak działa zatrudnienie socjalne, w jaki sposób można odpracować dług mieszkaniowy i czy częstochowski model może być traktowany jako wzorcowy i wart polecenia innym miastom.

Spotkanie poprowadzi Joanna Erbel – socjolożka, Krytyka Polityczna, Magazyn Miasta

Goście:

Rafał Bakalarczyk – Instytut Polityki Społecznej Uniwesytetu Warszawskiego

Urszula Sprącel-Kudrzyn – Centrum Integracji Społecznej przy Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej

Adrian Staroniek – Naczelnik Wydziału Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Częstochowie

11 marca, poniedziałek, godz. 18.00, Urząd Stanu Cywilnego, ul. Focha 19/21, sala błękitna

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij