Miasto

Ile sztuki w mieście?

Interesuje Cię los rzeźb, murali i mozaik w mieście? Chcesz pomóc je chronić, a jednocześnie poznać Twittera i inne narzędzia? Przyjdź na dwudniowe warsztaty!

31 maja – 1 czerwca, sobota i niedziela, godz. 10.00-18.00, Pracownia Otwartej Kontroli Jakości (na Starym Zakładzie), ul. Solidarności 9, Ostrowiec Świętokrzyski

Obowiązują zapisy!

Ostrowiec z roku na rok brzydnie. Od lat nie ma architekta miejskiego czy plastyka, którzy kiedyś dbali o jego estetykę. Od lat są niszczone dzieła sztuki (rzeźby, murale, mozaiki) powstałe w PRL, nowe nie powstają. Około 40 rzeźb i kilka murali, które ocalały do dziś, są zaniedbane, brudne, niewidoczne. Nie wiadomo nawet, kto jest ich autorem, ani kiedy dokładnie powstały.

Twitter, TitanPad, Bambuser czy Weebly to proste internetowe narzędzia, które mogą pomóc w nagłaśnianiu tego, że w Ostrowcu istnieją dzieła sztuki w przestrzeni miejskiej i że warto o nie dbać. Uczestnicy szkolenia nie tylko poznają te internetowe platformy, ale też wezmą udział w projektowaniu kampanii społecznej, która pomoże chronić miejską sztukę.

Warsztaty poprowadzą Wojtek Mazan i Monika Pastuszko. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na adres: [email protected] (do 29 maja). Uczestnicy powinni przyjść z własnymi laptopami.

Organizatorami szkolenia są Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki i Klub Krytyki Politycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach projektu Demokracja 4.0, który jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij