Miasto

Happening „Tęsknię za Tobą, Żydzie!”

W ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu wspólna fotografia mieszkańców Koszalina, którym bliska jest pamięć o Żydach.

27 stycznia, poniedziałek, godz. 12.00, Park Książąt Pomorskich (miejsce po byłej synagodze), Koszalin

W ramach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, święta uchwalonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla podkreślenia, że Holokaust jest wydarzeniem historycznym, którego nie można przemilczeć, spotkajmy się w miejscu symbolicznym – w parku, gdzie kiedyś wznosiła się żydowska synagoga. Liczymy na Państwa liczną obecność i solidarność ze wszystkimi, którzy w tym wyjątkowym dniu, pamiętają o Ofiarach Holokaustu!

Klub Krytyki Politycznej w Koszalinie w nawiązaniu do cyklu wydarzeń Wymazani oraz włączając się w międzynarodowe obchody, pragnie po raz kolejny przywołać pamięć koszalińskich Żydów.
Postanowiliśmy w tym celu przyjąć formułę gdańskiego artysty Rafała Betlejewskiego, który zainicjował kilka lat temu projekt Tęsknię za Tobą, Żydzie!, stwarzający przestrzeń do publikowania wspomnień o Żydach i miejscach z Nimi związanych.

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Koszalina, którym bliska jest pamięć o Żydach, którzy chcieliby oddać cześć Ofiarom Holokaustu, wszystkich, którzy pamiętają i nie pozwolą zapomnieć przyszłym pokoleniom o skutkach nienawiści i uprzedzeń, do zbiorowej fotografii, która zostanie następnie zamieszczona na stronie internetowej projektu.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij