Miasto

Gość specjalny Klubu Krytyki Politycznej na Offeliadzie: Bartosz Żurawiecki

Zapraszamy na spotkanie.

Klub KP w Gnieźnie jak co roku włącza się w Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych Offeliada i zaprasza także na swój punkt programu. Tym razem kolejnym gościem i jednocześnie jurorem głównym po m.in. Krzysztofie Tomasiku, Kindze Dunin czy Igorze Stokfiszewskim, będzie Bartosz Żurawiecki.

Zapraszamy na spotkanie z krytykiem filmowymz którym porozmawiamy m.in. o nieheteronormatywnych wątkach w kinie niezależnym, erotyzmie i tym wszystkim czego nie widać na ekranie.

7 listopada, sobota, godz. 16.30, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łubieńskiego 11, Gniezno.

Poza tym podobnie jak w ubiegłych latach przyznamy także na festiwalu własną nagrodę filmową im. Stanisława Brzozowskiego, a zamiast klasycznego biogramu naszego gościa, polecamy poniższy opis, który zamieścił na swoim blogu filmowym.

Bartosz Żurawiecki. Należy do pokolenia, które pamięta czarno-białe telewizory, co nie znaczy, że ma czarno-białą wizję świata i kina. Choć od lat wykonuje zawód recenzenta i służbowo wystawia obejrzanym filmom oceny, to dręczy go coraz więcej wątpliwości i rozterek. Nie lubi tłumu, hałasu, hierarchii, mód, boksofisów, sloganów, strategii marketingowych i metafizyki. Uważa zresztą, że najlepsze kino powstaje u każdego widza w głowie, trzeba je tylko umieć wyświetlić. Ten blog będzie więc (często pewnie daremną) próbą odpowiedzi na pytanie, czego nie widać w tym, co widać. Proszę się jednak nie spodziewać objawień, lecz co najwyżej stymulacji. Czyli nagiej prawdy autora.
za: www.alekinoplus.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij