Miasto

Gejerel po łódzku – inauguracja Uniwersytetu Queer

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki "Gejerel" Krzysztofem Tomasikiem i Jackiem Solistą, łódzkim aktywistą ruchu LGBT.

Zapraszamy na otwierające nowy cykl Uniwersytetu Queer spotkanie z autorem książki Gejerel Krzysztofem Tomasikiem i Jackiem Solistą, łódzkim aktywistą ruchu LGBT. Spotkanie poprowadzi Damian Graczyk (Fabryka Równości , Krytyka Polityczna)

O tym, co ma wspólnego Plac Trzech Krzyży w Warszawie z parkiem na Zdrowiu, Jak bawiono się kiedyś – i gdzie – żeby millicja nie złapała, O pierwszych polskich organizacjach i standardzie życia gejów ponad dwadzieścia lat temu. Porozmawiamy, powspominamy, dowiemy się wielu ciekawych informacji!

Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro)

O cyklu:
Uniwersytet Queer – cykl mający przybliżyć uczestnikom świat nienormatywnych, „niemainstreamowych” seksualności i ich wpływ na kształt współczesnej kultury. W trakcie jesiennych spotkań uczestnicy będą mieli okazję poznać alternatywną rzeczywistość, która funkcjonując tuż obok nas, jest wymazywana ze społecznej świadomości. Przybliżymy tematy, które nawet w mniejszościowym podziemiu nierzadko stanowią tabu – trans- i biseksualność. Porozmawiamy o tym, jak ta alternatywna rzeczywistość wyglądała kiedyś, a jak wygląda we współczesnej Polsce – dlaczego wciąż bywamy „nielegalni” i jak to zmienić. Poruszymy te i inne tematy by pokazać, że queer to mnogość przeżyć, doznań, uczuć, rodzajów przyjemności, cennych doświadczeń. Jednak najważniejszym przekazem płynącym z naszego cyklu chcemy uczynić celebrację różnorodności, która nie szkodząc nikomu, czyni świat ciekawszym i piękniejszym miejscem.

Cykl zorganizowany wspólnie z Fabryką Równości 

W ramach jesiennego cyklu Uniwersytetu Queer, będącego częścią Uniwersytetu Krytycznego realizowanego wspólnie przez Świetlicę KP w Łodzi i Fabrykę Równości zapraszamy na warsztaty dotyczące transpłciowości organizowane we współpracy z Fundacją Trans-Fuzja!!

Warsztaty odbedą się 17 listopada [sobota] w Świetlicy KPw Łodzi od godziny 13.00 do 17.00 Zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń do 12 listopada 2012, na adres [email protected], w temacie prosimy wpisać „Warsztaty”.  Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij