Miasto

Gdańsk miastem równych szans?

Kolejne otwarte spotkanie ruchu miejskiego Lepszy Gdańsk. Tym razem o Europejskiej Karcie Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Kolejne otwarte spotkanie ruchu miejskiego Lepszy Gdańsk. Tym razem tematem będzie Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Dokument ten, opracowany i zalecany przez Radę Gmin i Regionów Europy ma na celu zagwarantowanie prawdziwej równości kobiet i mężczyzn.
Wstęp do dyskusji: Elżbieta Jachlewska, ekonomistka, specjalistka prawa pracy, członikini Rady Liderskiej Inicjatywy Feministycznej

Druga część spotkania poświęcona będzie ochronie zdrowia na poziomie lokalnym. Czy Miasto Gdańsk stać na większe zaangażowanie w programy profilaktyczne, szczepieniowe lub rehabilitacyjne? Postaramy się uczynić pierwszy krok na drodze do odpowiedzi na to pytanie.

Wstęp do dyskusji: Jolanta Banach, działaczka społeczna, pedagog, była posłanka, wiceminister i radna Miasta Gdańska w latach 2010-14. Prezeska Stowarzyszenia Lepszy Gdańsk.

Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, IIp.. Gdańsk. Wstęp wolny


Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Lepszy Gdańsk, we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej, Inicjatywą Feministyczną i Stowarzyszeniem Waga.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij