Miasto

Funkcja rekreacyjna Placu Waryńskiego

Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami i mieszkankami okolic skweru im. Walentynowicz poświęcone przywróceniu funkcji rekreacyjnej placu we wtorek, 24 listopada o godz. 17.00

Efekty kreatywnego warsztaty projektowego wypracowującego wytyczne do stworzenia funkcji rekreacyjnej i zagospodarowania w ten sposób zieleni w kwartale ul. Czarnieckiego, ul. Waryńskiego i Alei Grunwaldzkiej, tzw. Placu Waryńskiego, zostaną przedstawione na wtorkowych konsultacjach z mieszkańcami. Celem spotkania jest uzyskanie oceny mieszkanek i mieszkańców poszczególnych pomysłów projektowych.

 

Warsztaty, których efekty będą konsultowane 24 listopada, prowadzone były metodą design thinking pozwalającą ukierunkować pracę na uzyskanie wielu kreatywnych odpowiedzi na potrzeby poszczególnych modelowych użytkowników skweru ­ tzw. person (np. właściciela psa reprezentującego grupę wiekową “50+”). Wypracowane pomysły skierowane do konkretnych person pozwalają uzyskać wymierne rezultaty korzystne dla szerszych grup mieszkańców i docelowych użytkowników skweru. Wtorkowe konsultacje z mieszkańcami mają wskazać, które z wypracowanych pomysłów są najtrafniejsze do realizacji.

 

Spotkanie konsultacyjne poświęcone wybraniu projektów pokazujących „Funkcję rekreacyjną Placu Waryńskiego” odbędzie się we wtorek, 24 listopada o godz. 17.00 w Kolonii Artystów przy ul. Grunwaldzkiej 51, Gdańsk Wrzeszcz. Wstęp wolny.

 

 

Konsultacje związane z przywróceniem funkcji rekreacyjnej Placowi Waryńskiego rozpoczęły się 10 listopada, 21 listopada odbył się jam projektowy, a spotkanie zamykające będzie miało miejsce 8 grudnia o godz. 17.00.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska.

 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij