Miasto

„Eksmisja” – projekcje przełożone

Film Filipa Antoniego Malinowskiego pokażemy w Klubach KP w maju i czerwcu.

Eksmisja Filipa Antoniego Malinowskiego, przemykająca tu i ówdzie w obiegu festiwalowym i bynajmniej nie dyskutowana jako film sezonu, jest tak naprawdę jednym z najlepszych polskich dokumentów ostatnich lat.” – pisał krytyki Michał Oleszczyk na łamach Portalu filmowego. Już wkrótce film można będzie zobaczyć na otwartych pokazach w Klubach Krytyki Politycznej w całej Polsce.

Małżeństwo emerytowanych poznańskich inteligentów dowiaduje się, że musi opuścić zajmowane od kilkudziesięciu lat mieszkanie. Nie stać ich na czynsz narzucony przez nowego właściciela kamienicy ani na zakup nowego lokum. Mieszkający w Austrii wnuk przyjeżdża, by towarzyszyć dziadkom w tych trudnych chwilach.

Przejmująca historia rodzinna jest zapisem dokonujących się w Polsce przemian społeczno-ekonomicznych, ale także świadectwem radykalnej zmiany mentalności, którą najtrudniej zaakceptować przedstawicielom starszego pokolenia.

Projekcje odbywają się w ramach cyklu „Polityka cię dotyka”. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

Zaplanowane na kwiecień projekcje odbędą się – ze względu na festiwal Planete+ Doc Film Festiwal – w późniejszym terminie. Za zmiany przepraszamy.

Organizator: Kluby Krytyki Politycznej

Pokazy przygotowane dzięki uprzejmości reżysera Filipa Antoniego Malinowskiego i dystrybutora Ragusa Film.

Szczegóły na www.krytykapolityczna.pl/kluby

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij