Miasto

Dziesiąta łódzka Manifa

Kolejny raz przejdziemy ulicami miasta, głosząc równościowe hasła! Walczymy o równą płacę, równe szanse, przeciwko dyskryminacji. Walczymy o prawa kobiet!

Spotykamy się w sobotę, 9 marca. Demonstracja – podobnie jak co roku – rozpocznie się w Pasażu Schillera o g. 14:00.

Rozpoczynamy przeczytaniem manifesty, potem nadejdzie czas na głośne wykrzyczenie haseł i przemarsz ulicami naszego miasta – ze względów bezpieczeństwa nie podajemy trasy przemarszu.

Manifie towarzyszyć będą również inne wydarzenia:

– zapraszamy do oglądania wystawy Dziesięć Lat Łódzkich Manif / Łódzki szlak kobiet, która znajduje się pod Urzędem Miasta Łodzi, przy ławeczce Tuwima, na Piotrkowskiej 104. 
 

– po Manifie, o 17:00 zapraszamy do Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi na debatę. Zaprezentujemy raport „Niewidoczne (dla) społeczności” Fundacji Przestrzeń Kobiet, dotyczący życia lesbijek w małych miasteczkach i wsiach. Panelistkami będą : m.in. Agnieszka Łuczak (lesbijka, dziennikarka, mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego) i zaproszone socjolożki z UŁ. 

– o g. 21:00 rozpocznie się benefit manifowy – czyli wielka impreza celebrująca feminizm, kobiecość (różnie rozumianą) i siostrzeństwo. Zapraszamy do Klubokawiarni Granda, ul. Rewolucji 1905r. nr 48 (w głębi bramy). Gwarantujemy świetną zabawę w równościowym towarzystwie! Imprezę nakręci nasza wspaniała łódzka DJ-ka – Kate Sun!

– tydzień po Manifie, 15 marca zapraszamy na drugą łódzką imprezę kobiecą do klubu Fu (Narutowicza 26, w głębi podwórka) – Vagina Party! Zapraszają Fabryka Równości i Kolektyw Manifowy, wstęp 5 zł.
 

– a 26 marca o 17:00 zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik! (Cafe Retro – Pałac Poznańskich, ul. Ogrodowa 15)
Czy „przede wszystkim trzeba pozbawić się siebie”? – o kobietach w prozie Sylwii Chutnik
Jaką moc oddziaływania ma słowo? Czy słowem można zmieniać rzeczywistość? Sprawdźmy – pozwólmy mu wybrzmieć! Oddajmy głos kobietom. Zapraszamy do wysłuchania performatywnie czytanych fragmentów prozy Sylwii Chutnik. Po odczycie spotkanie z autorką oraz dyskusja z publicznością.

Na X łódzką Manifę zaprasza kolektyw manifowy:
Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi
Nieformalna Grupa Łódź Gender
Kolektyw „Kobiety znad Łódki”
Fabryka Równości
Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK 
Klubokawiarnia Granda
portal Lewica.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij