Miasto

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet

Pokaz filmu "Niebieskoocy" w reż. Bertrama Verhaaga i dyskusja. Agnieszka Grzybek, dr Tomasz Kitliński, Karolina Więckiewicz oraz Anna Wołosik.

Pokaz filmu Niebieskoocy w reż. Bertrama Verhaag’a.

10 marca, sobota, godz. 17.00, Grodzka 5a

Film jest zapisem eksperymentu zrealizowanego w 1995 roku przez Jane Elliott, badającą społeczno-kulturowe uwarunkowania i konsekwencje dyskryminacji rasowej w Stanach Zjednoczonych. Po filmie zapraszamy na debatę z udziałem zaproszonych gości. Spotkanie będzie poświęcone sytuacji mniejszości społecznych oraz grup zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem, społeczno-kulturowemu kontekstowi dyskryminacji i stygmatyzacji oraz możliwościom rozwiązań prawnych i systemowych.

Wśród zaproszonych gości m.in. Agnieszka Grzybek (Zieloni 2004), dr Tomasz Kitliński (filozof UMCS, Krytyka Polityczna), Karolina Więckiewicz (prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny) oraz Anna Wołosik (Stowarzyszenie „W stronę dziewcząt”).

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Organizatorzy: Galeria Labirynt oraz Klub Krytyki Politycznej w Lublinie

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij