Miasto

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet

Pokaz filmu "Niebieskoocy" w reż. Bertrama Verhaaga i dyskusja. Agnieszka Grzybek, dr Tomasz Kitliński, Karolina Więckiewicz oraz Anna Wołosik.

Pokaz filmu Niebieskoocy w reż. Bertrama Verhaag’a.

10 marca, sobota, godz. 17.00, Grodzka 5a

Film jest zapisem eksperymentu zrealizowanego w 1995 roku przez Jane Elliott, badającą społeczno-kulturowe uwarunkowania i konsekwencje dyskryminacji rasowej w Stanach Zjednoczonych. Po filmie zapraszamy na debatę z udziałem zaproszonych gości. Spotkanie będzie poświęcone sytuacji mniejszości społecznych oraz grup zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem, społeczno-kulturowemu kontekstowi dyskryminacji i stygmatyzacji oraz możliwościom rozwiązań prawnych i systemowych.

Wśród zaproszonych gości m.in. Agnieszka Grzybek (Zieloni 2004), dr Tomasz Kitliński (filozof UMCS, Krytyka Polityczna), Karolina Więckiewicz (prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny) oraz Anna Wołosik (Stowarzyszenie „W stronę dziewcząt”).

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Organizatorzy: Galeria Labirynt oraz Klub Krytyki Politycznej w Lublinie

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij