Miasto

„Dotyk” w Bunkrze Kultury – spektakl

Stworzony dla jednego widza autorski spektakl Ireneusza Solarka. Kuratorka: Agata Pilecka.

Bunkier Kultury i Instytut Sztuk Wizualnych UZ zapraszają w pierwszy weekend października na Dotyk.

Dotyk to spektakl autorski Ireneusza Solarka. Pokazywany był dotychczas na Art Forum w Sofii oraz na Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym Experyment w Zbąszyniu.

Rozgrywa się w surowej, ascetycznej przestrzeni, która zostaje przekształcona w miejsce spotkania: spotkania z drugim człowiekiem i z samym sobą. Dotyk jest stworzony dla jednego widza jako bardzo osobista i subtelna trampolina dla wyobraźni, jako miejsce eksploracji leków i marzeń, jako sprawdzian odwagi i zaufania.

Widz schodzi do bunkra na boso…, co wydarzy się na dole? Dotyk jest tajemnicą, którą widz odkrywa powoli z pomocą przewodnika-aktora.

Spektakl nie narusza sfer intymnych i godności osobistej.

5-6 października, sobota-niedziela, od godz. 11.00 do 21.00, start co pół godziny, Bunkier Kultury, ul. Boh. Westerplatte 23

Kuratorka: Agata Pilecka

Zapisy imienne na godziny od 11:00 do 21:00 co pół godziny proszę przesyłać na adres [email protected] (np. Wernika D. – 16:30) Ewentualnie można także deklarować udział w formie postu na fb. Pamiętaj, że aktorzy będą czekali właśnie na Ciebie, tak więc, jeśli deklarujesz obecność, czuj się zobowiązany do wzięcia udziału w spektaklu.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij