Miasto

Dokąd zmierza świat? – spotkanie z prof. Grzegorzem Kołodką

Rozmowę o ekonomii politycznej przyszłości poprowadzi Michał Pytlik (Klub KP w Opolu).

Ekonomia od wielu lat jest przez wielu uważana za naukę fundamentalną dla rozwoju państw i społeczeństw, a jej rola w polityce ciągle rośnie . Idealnie obrazowało to hasło „Gospodarka, głupcze!” użyte w wyborach prezydenckich w USA już dwie dekady temu. A jednak mimo fundamentalnej roli tej nauki, dyskusja tocząca się wokół niej jest stosunkowo niewielka, ma raczej formę monologu – zdominowana jest, zwłaszcza w naszym kraju, przez ekonomistów (neo)liberalnych, z rzadka tylko dopuszczając do głosu jakiś głos odmienny.

Zapraszamy na spotkanie z prof. Grzegorzem Kołodką.

Po opisie przeszłości i teraźniejszości, przychodzi czas na przyszłość. Dokąd zmierza świat? Ekonomia polityczna przyszłości to tytuł najnowszej książki byłego wicepremiera i ministra finansów, Grzegorza Kołodki. Po Wędrującym świecie oraz Świecie na wyciągnięcie myśli profesor po raz kolejny w sposób wszechstronny i przystępny próbuje odpowiedzieć na fundamentalne dla ekonomii i dla nas wszystkich pytania.

29 kwietnia, poniedziałek,  godz. 16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Minorytów 4

Spotkanie z nim poprowadzi Michał Pytlik.

Organizatorzy: Klub Krytyki Politycznej w Opolu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij