Miasto

„Dobry troll” Jasia Kapeli w Rzeźni Literackiej

Na spotkanie zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Olszynie.

21 maja, czwartek, godz. 18.00, Sala Kameralna pod Amfiteatrem MOK, Olsztyn

Zobacz, kto zdobędzie główną nagrodę w krwistym konkursie literackim na najlepszą poezję i prozę!

W zmaganiach finałowych wezmą udział: Aleksandra Tchórzewska, Marcin Idziński, Ewelina Sokal, Karolina Więcek, Wojciech Borkowski, Snafkin, Monika Stępień, Wojciech Kobus, Zuzanna Drząszcz, Andrzej Naumiuk, Karol Jerozolimski, Bożena Kraczkowska, Tobiasz Martynik

Prowadzenie: Krzysztof Szatrawski

Finałową przestrzeń ożywi muzyka zespołu Alike w składzie: Łukasz Cywiński – śpiew; Mateusz Szluz – gitara, klawisze, śpiew; Dominik Gacek – gitara akustyczna, klawisze; Małgorzata Dulska – gitara basowa; Wojciech Dulski – perkusja, automaty.

Ponadto w programie spotkanie autorskie z Jasiem Kapelą. O nowej książce pt. Dobry troll z pisarzem rozmawiać będzie Michał Krawiel.

Rzeźnia Literacka to cykl krwistych konkursów literackich z poezji i prozy, po pięć w każdym sezonie kameralnym. Ostatnie spotkanie to Wielki Finał, czyli Rzeźnia nr 5. W comiesięcznych zmaganiach może wziąć udział każdy, kto zaprezentuje publicznie jeden wiersz lub fragment prozy własnego autorstwa. Przywiązujemy wielką wagę do jakości. Naszą siłą jest zespół fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie, dlatego też wszystkie utwory oceniane są zarówno przez publiczność, jak i profesjonalne jury.

Wstęp wolny!

O książce:

Nie chcielibyście go spotkać na swojej drodze. On was zapewne też nie. Bezczelny, chamski, nielubiany. Zawzięty troll, którego największą pasją jest wkurzanie ludzi. Kłamie, manipuluje, krzywdzi i sieje chaos. A wszystko to wyłącznie dla zabawy. Ale czy na pewno? Choć trolling okazuje się być pokupnym towarem na rynku, a główny bohater odnosi zawrotny sukces medialny i staje się przedsiębiorcą oraz celebrytą, to nie wszystko idzie po jego myśli. Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy nie rozumieją żartów, co z czasem może doprowadzić do tragedii.

W swojej najnowszej powieści znany warszawski imprezowicz obnaża życie mieszczańskiej klasy średniej, udowadnia, że nasza planeta umiera oraz obnaża absurdy religii i prawdziwe oblicze Jana Pawła II, ale przede wszystkim bezczelnie wyszydza i piętnuje brak poczucia humoru naszego społeczeństwa. Czytając, trudno przestać się śmiać.

Jaś Kapela – poeta, pisarz i felietonista, członek zespołu Krytyki Politycznej, ostatnio pisze głównie o globalnym ociepleniu na stronie globalweatherstations.com, ale znacie go stąd, że zgłosił do prokuratury Rafała Ziemkiewicza za obrażanie papieża. Dobry troll to jego trzecia powieść.

Żródło: MOK w Olsztynie

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij