Miasto

„Dobry troll” – Jaś Kapela w Łodzi.

27 maja, środa, godz. 18.00. Jaś Kapela o swojej najnowszej książce „Dobry troll”.

27 maja, środa, godz. 18.00, Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro)

Dobry troll – spotkanie z Jasiem Kapelą

Najbardziej elektryzująca postać środowiska Krytyki Politycznej, imprezowicz, skandalista, pisarz, poeta, otagowany na Pudelku stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, znacie go stąd, że zgłosił do prokuratury Rafała Ziemkiewicza za obrażanie papieża. Jaś Kapela przyjeżdża do Łodzi, powiedzieć o tym jak jest i zaprezentować swoją najnowszą książkę „Dobry Troll”.

Ta książka może obrazić wszystkie twoje uczucia religijne. Przed lekturą skonsultuj się z księdzem lub katechetą!

„Czuję się jakbym sam napisał tę książkę”.

Marek Raczkowski, rysownik

„Arcydzieło!”

Rafał Werczyński, były szef komunikacji Pudelek.pl

Nie chcielibyście go spotkać na swojej drodze. On was zapewne też nie. Bezczelny, chamski, nielubiany. Zawzięty troll, którego największą pasją jest wkurzanie ludzi. Kłamie, manipuluje, krzywdzi i sieje chaos. A wszystko to wyłącznie dla zabawy. Ale czy na pewno? Choć trolling okazuje się być pokupnym towarem na rynku, a główny bohater odnosi zawrotny sukces medialny i staje się przedsiębiorcą oraz celebrytą, to nie wszystko idzie po jego myśli. Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy nie rozumieją żartów, co z czasem może doprowadzić do tragedii.

W swojej najnowszej powieści znany warszawski imprezowicz obnaża życie mieszczańskiej klasy średniej, udowadnia, że nasza planeta umiera oraz obnaża absurdy religii i prawdziwe oblicze Jana Pawła II, ale przede wszystkim bezczelnie wyszydza i piętnuje brak poczucia humoru naszego społeczeństwa. Czytając, trudno przestać się śmiać.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij