Miasto

Dlaczego in vitro? – debata

Gość specjalny: Janusz Adamkiewicz - przewodniczący Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miasta Częstochowy.

Częstochowscy radni postanowili nie czekać na ustawę w sprawie in vitro i zdecydowali, że miasto będzie dofinansowywać zabiegi in vitro. Na wsparcie finansowe mogą liczyć małżeństwa. W ramach programu będą mogły skorzystać z jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości 3 tys. zł. Jak w szczegółach wygląda program i kiedy zacznie byc realizowany? O tym wszyskim porozmawiamy podczad debaty Dlaczego in vitro?

Gość specjalny: Janusz Adamkiewicz – przewodniczący Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miasta Częstochowy

18 grudnia, wtorek, godz. 18.00, ul. Focha 19/21, sala błękitna


Inspiracją do spotkania jest publikacja książki Zdrowie. Przewodnik Krytyki Politycznej

Czego potrzeba, żebyśmy wszyscy żyli zdrowiej i dłużej? Nowszych leków? Biotechnologii? Genetyki? Też, ale nasze zdrowie nie jest sprawą czysto techniczną. Ani czysto indywidualną. Zależy bowiem od wielu czynników, takich jak płeć, rasa, klasa, miejsce zamieszkania czy stan środowiska – i od poziomu społecznych nierówności.

W Zdrowiu. Przewodniku Krytyki Politycznej opisujemy, jak działa system ochrony zdrowia w Polsce i jak należałoby go naprawić. Odsłaniamy jego ciemne strony – komercjalizację, ideologiczne ograniczenia i korupcję. Przyglądamy się mu z punktu widzenia pacjenta. Zaglądamy wreszcie w przyszłość, w stronę medycyny spersonalizowanej.

Wśród autorów m.in.: Marek Balicki, Edwin Bendyk, Weronika Chańska, Kinga Dunin, Stanisława Golinowska, Rafał Halik, Paulina Polak, Jacek Żakowski.

Publikacja „Zdrowie. Przewodnik Krytyki Politycznej” powstała przy wsparciu Fundacji im. F. Eberta.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij