Miasto

Debata wokół książki „Zjadanie zwierząt”

O swoich wrażeniach z lektury książki Jonathana Safrana Foera opowiedzą Sylwia Janasz i Jarek Jurkiewicz. Prowadzenie: Jakub Szafrański.

5 lutego, środa, godz. 20.00, Ksiegarnia Szklarnia, ul. Peowiaków 12, Lublin

O Zjadaniu zwierząt rozmawiać będą:

Sylwia Janasz – wspólzałozycielka Fundacji Słoneczny Pokój, która zajmuje się, między innymi, aktywizmem na rzecz praw człowieka i zwierząt, kształtowaniem społeczeństwa przyjaznego dzieciom i rodzinom, ochroną środowiska i promowaniem idei głębokiej ekologii. Słoneczny Pokój prowadzi otwartą Czytelnię Wolność oraz Tu Targ – etyczny eko targ w Autonomicznym Centrum Społecznym Cicha4 (ACS Cicha4) w Lublinie.

Jarek Jurkiewicz – doktor filozofii, wykładowca, muzyk, wegetarianin.

Spotkanie poprowadzi Jakub Szafrański z Krytyki Politycznej.

O książce:

Gdy Jonathanowi Safranowi Foerowi urodził się syn, chciał się dowiedzieć, jak powinien go karmić i czym naprawdę jest mięso. Skąd pochodzi? Jak się je produkuje? Jak traktowane są zwierzęta i czy to ważne? Jak zjadanie zwierząt wpływa na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko? Wyniki tego śledztwa sprawiły, że stanął twarzą w twarz z rzeczywistością, której jako obywatel nie mógł zignorować, a jako pisarz nie mógł przemilczeć.

Do aktywnego udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Osoby, które nie zdążyły jeszcze przeczytać książki znajdą jej fragmenty w linkach: tu, tu i tu, a własny egzemplarz można będzie nabyć podczas spotkania w księgarni Szklarnia.

Organizatorzy:

Księgarnia Szklarnia i Klub Krytyki Politycznej w Lublinie

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij