Miasto

Czyja solidarność czyj egoizm? Kryzys i wspólnota europejska

Goście debaty: prof. Elżbieta Mączyńska, Dionisios Sturis, Adam Ostolski, Michał Sutowski.

prof. Elżbieta Mączyńska – ekonomistka, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Pracuje w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Jest członkinią Zespołu Ekspertów Narodowego Centrum Nauki. W latach 1994-2005 pełniła funkcję Sekretarza naukowego i członkini Prezydium Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów. Autorka, współautorka i redaktor ok. 150 publikacji naukowych dotyczących m.in. finansów przedsiębiorstwa.

Dionisios Sturis – urodzony w Salonikach politolog. Obecnie pracuje w Radiu TOK FM, gdzie zajmuje się polityką zagraniczną. Stypendysta Fundacji Rządu Greckiego, dzięki której w latach 2009-2010 obserwował rozwój sytuacji społeczno-politycznej w tym kraju. Jako korespondent polskich mediów relacjonował protesty, demonstracje i działania ruchów społecznych w Grecji.

Adam Ostolski – socjolog, filozof, tłumacz i publicysta. Członek zespołu Krytyki Politycznej i polityk partii Zielonych. Wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Publikował m.in. w Res Publice Nowej, Odrze i Więzi. Obecnie jest współredaktorem naczelnym pisma Zielone Wiadomości.

Debata jest częścią międzynarodowego cyklu Co złego stało się z Europą? Jaka jest jej przyszłość? Kryzys europejski i nowe ruchy społeczne finansowanego przez
open

Organizator: Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi
Partner:
uł

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij