Miasto

Czy seniorzy są obywatelami drugiej kategorii?

Co doświadczenie osób starszych mówi nam o stanie społeczeństwa? Rusza "Obywatel Senior".

Kinga Dunin, znana publicystka i feministka w rozmowie z Adamem Ostolskim zainauguruje cykl wydarzeń „Obywatel/ka Senior/ka”.

27 lutego, środa, g. 17.00, Świetlica KP w Łodzi, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna)

Czy doświadczenie osób starszych mówi nam coś ważnego o stanie naszego państwa i społeczeństwa? Czy można coś zrobić, aby reszta społeczeństwa lepiej rozumiała ich potrzeby? I kto to powinien zrobić? Jakim językiem powinniśmy mówić o oczekiwaniach seniorek i seniorów, aby nie były postrzegane przez innych jako „roszczenia”, lecz jako słuszne uprawnienia? I czy można razem zbudować świat, w którym osoby starsze nie będą się czuły obco?

Kolejne wykłady w każdą środę o 17.00.

Obywatel/ka Senior/ka to projekt, dzięki któremu Łódź może zmienić się choć trochę na lepsze. To cykl wykładów i warsztatów, które adresujemy specjalnie do osób 60+. Seniorzy i seniorki to naprawdę duża część mieszkańców naszego miasta. Ale ich głos zwykle nie jest słyszalny i przez to ich problemy i potrzeby są pomijane w najważniejszych decyzjach władz. To powinno się zmienić.

Więcej informacji: obywatelsenior.org


Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij