Miasto

Człowiek się do wszystkiego przyzwyczai

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Joanny Wowrzeczki "Człowiek się do wszystkiego przyzwyczai". Galeria Opus, ul. Łąkowa 29, Łódź

Tytuł jest zdaniem wypowiedzianym i zapisanym przez Panią Anię, wieloletnią mieszkankę kontenerowego osiedla w Lublinie. Ryczę więc przez obrazy NIE! Ryczę w kierunku wykluczanych i wykluczających, chociaż w stronę tych drugich jakby głośniej i ostrzej, że naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością jest chociażby w posadach potrząsnąć otępiającą rutynę.

Joanna Wowrzeczka – malarka (dr od 2008) i socjolożka (dr od 2004). Współzałożycielka Galerii „Szara” w Cieszynie. Zajmuje się badaniem pola sztuki w Polsce oraz problemem zdominowanych, a także wyprowadzaniem studentów z murów uniwersytetu w tzw. siną dal. Redaktorka działu sztuka w magazynie „Opcje”. Szefowa Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie. Mama polityczna.Członkini Krytyki Politycznej, autorka felietonów publikowanych w Dzienniku Opinii.

Wernisaż: 19.02 godz. 19.00. Wystawa potrwa do 15.03.2013

Galeria Opus, ul. Łąkowa 29, Łódź

http://www.galeriaopus.pl/

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij