Miasto

Co z tym Chrztem?

Goście: dr Michał Bogacki, prof. Przemysław Czapliński, dr Zygmunt Kalinowski.

Istnieją historie tyle razy opowiedziane, że nie warto się nad nimi zastanawiać. Czy jest tak z Chrztem Polski? My udowodnimy, że nie!

W poniedziałek, 22 lutego, o godz.19.00, w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Łubieńskiego 11

Zastanówmy się, czy tworzy nas historia, czy my ją tworzymy? Na ile opowieści związane z tym wydarzeniem są prawdziwe, a na ile stworzyły je późniejsze pokolenia? Czy można opowiedzieć tę historię z innych perspektyw i co się wtedy stanie? Co sprawia, że po 1050 latach świętujemy akurat tę rocznicę jako początek naszego państwa? I co forma obchodzenia tej rocznicy mówi nam o teraźniejszości?

To tylko niektóre pytania na które spróbujemy odpowiedzieć wraz z naszymi gośćmi:

– dr Michałem Bogackim (dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie),
– prof. Przemysławem Czaplińskim (literaturoznawca z Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu)
– dr Zygmuntem Kalinowskim (zastępca dyrektora Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy).

Wstępem do wydarzenia będzie niedzielny (21 lutego) koncert w Centrum Kultury Szuflada. Zagra kapela podwórkowa Hańba, swą twórczością nawiązująca w swych do przeszłości, ale już tej z dwudziestolecia międzywojennego.

Spotkanie realizowane w ramach współpracy partnerskiej Connected Action for Commons, ze wsparciem European Cultural Foundation.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij