Miasto

Chór TAK przed Manifą – ODWOŁANE

Odwołujemy próba Chóru TAK w poniedziałek, 22 lutego o godz. 18.00 to ostatnia okazja dla nowych osób, żeby dołączyć do zespołu przed Manifą! Kolejne spotkanie 29.02.

Z powodu chory drygentki, Anny Ekierskiej-Skóry odwołujemy dzisiejszą próbę Chóru TAK. Kolejne spotkanie w poniedziełek 29.02.

Repertuar, nad którym członkowie i członkinie Chóru TAK pracowali przez ostatnie tygodnie, ujrzy światło dzienne podczas tegorocznej Manify. Odbędzie się ona w sobotę, 5 marca o godz. 15.00 na Placu Solidarności w Gdańsku pod hasłem: „Solidarność kobiet, ponieważ jest 2016!”. Tymczasem trwają ostatnie przygotowania do występu. Podczas najbliższej próby nowe osoby mają jeszcze okazję zapoznać się z repertuarem, żeby dołączyć do grupy, która wykona kilka utworów na Placu Solidarności.

Najważniejszym motorem działań Chóru TAK jest dążenie do zbudowania społeczności lokalnej otwartej na równość i różnorodność. Wynika to z przekonania, że nawet najmniejsze w swojej skali inicjatywy lokalne mają przełożenie na rzeczywistość w wymiarze ogólnopolskim. Wykonywane przez chór piosenki stanowią luźne interpretacje znanych utworów, niekiedy na granicy pastiszu. Celem występów jest twórczy dialog, który stymuluje do myślenia i inspiruje do działania.

Szeregi Chóru TAK mogą zasilić zarówno amatorzy i amatorki, jak i osoby posiadające przygotowanie muzycznie czy wokalne, o ile wykażą zrozumienie dla grupy. Profesjonalne wsparcie Anny Ekielskiej-Skóry, dyrygentki Chóru TAK, uwzględnia rozgrzewkę i podstawową wiedzę, która umożliwi wszystkim zainteresowanym osobom swobodny udział w zajęciach i publicznych występach – bez skrępowania i paraliżującego poczucia własnych niedostatków. Próby chóru to zastrzyk energii i wzmocnienie do dalszego działania!

Najbliższa próba Chóru TAK odbędzie się w poniedziałek, 22 lutego o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, ul. Nowe Ogrody 35, II p. w Gdańsku. Udział w próbach jest bezpłatny, ale bardzo prosimy o zapisy

Organizatorem prób Chóru TAK jest Trójmiejska Akcja Kobieca. Próby odbywają się w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym European Cultural Foundation.


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij