Miasto

Centrum – co dalej?

Gniezno zmienia się w tzw. miasto-obwarzanek z symboliczną „dziurą w środku”. Centrum się wyludnia, nie ma na nie pomysłu. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy?

Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na pierwszą w tym roku debatę o kondycji naszego miasta, a dokładniej jego ścisłego centrum. Miejsca bez spójnej koncepcji, z którego życie – zarówno społeczne jak i gospodarcze – przenosi się na peryferie. Części miasta, która ma być wizytówką dla odwiedzających turystów, a staje się nieatrakcyjna i pusta, bo Gniezno zmienia się w tzw. miasto-obwarzanek z symboliczną „dziurą w środku”.

O tym, co jest przyczyną tego stanu rzeczy i jak być może poczynając od małych kroków to wspólnie zmieniać, będziemy rozmawiać z praktykami: Katarzyną Grodzką (Stowarzyszenie SOS Gniezno), Lechem Merglerem (Stowarzyszenie My-Poznaniacy), Włodzimierzem Nowakiem (socjolog z UAM, członek zespołu monitorującego pogram odrodzenia Śródmieścia w Poznaniu) i Pawłem Bartkowiakiem (KP Gniezno).

Na spotkanie szczególnie  zainteresowanych zapraszamy samorządowców i lokalnych działaczy.

24 lutego, niedziela, godz. 17.00, Miejski Ośrodek Kultury, ul Łubieńskiego 11.

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij