Miasto

Centrum – co dalej?

Gniezno zmienia się w tzw. miasto-obwarzanek z symboliczną „dziurą w środku”. Centrum się wyludnia, nie ma na nie pomysłu. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy?

Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie zaprasza na pierwszą w tym roku debatę o kondycji naszego miasta, a dokładniej jego ścisłego centrum. Miejsca bez spójnej koncepcji, z którego życie – zarówno społeczne jak i gospodarcze – przenosi się na peryferie. Części miasta, która ma być wizytówką dla odwiedzających turystów, a staje się nieatrakcyjna i pusta, bo Gniezno zmienia się w tzw. miasto-obwarzanek z symboliczną „dziurą w środku”.

O tym, co jest przyczyną tego stanu rzeczy i jak być może poczynając od małych kroków to wspólnie zmieniać, będziemy rozmawiać z praktykami: Katarzyną Grodzką (Stowarzyszenie SOS Gniezno), Lechem Merglerem (Stowarzyszenie My-Poznaniacy), Włodzimierzem Nowakiem (socjolog z UAM, członek zespołu monitorującego pogram odrodzenia Śródmieścia w Poznaniu) i Pawłem Bartkowiakiem (KP Gniezno).

Na spotkanie szczególnie  zainteresowanych zapraszamy samorządowców i lokalnych działaczy.

24 lutego, niedziela, godz. 17.00, Miejski Ośrodek Kultury, ul Łubieńskiego 11.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij