Miasto

Cały ten zgiełk, czyli jak się robi literaturę w Polsce

Kaja Malanowska, Paweł Dunin-Wąsowicz, Jaś Kapela, Marta Zdanowska. 12 grudnia, godz. 18.00, Śródmiejskie Forum Kultury.

Z pisania nie można żyć, co potwierdza ogólne doświadczenie pisarskie, jak więc jednocześnie pisać i przeżyć w Polsce? Kim jest pisarz–celebryta i kto nie podaje mu ręki? Czy można wypromować źle napisaną książkę jako absolutny hit i nie mieć wyrzutów sumienia? Jaką rolę w procesie ”wytwarzania opinii” o literaturze pełnią krytycy i media? Dlaczego wydawcy nie przepadają za debiutantami, a Olga Tokarczuk mówi, że kiedyś debiutantom zaczynało się łatwiej.

O autopromocji pisarskiej, polityce wydawniczej, promocji debiutów, utopii życiopisania i „życia z pisania” rozmawiać będą: Kaja Malanowska, Paweł Dunin-Wąsowicz, Jaś Kapela, Marta Zdanowska

W programie festiwalu znajdą się dyskusje akademickie, spotkania z pisarzami, krytykami i poetami warsztaty dla tłumaczy, przedstawienia teatralne, koncerty, happeningi i wystawy.

Niebiletowany wstęp na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem koncertów w klubie „Wytwórnia”

Śródmiejskie Forum Kultury
Roosevelta 17, Łódź

Szczegółowy program festiwalu dostępny w zakładce program pod adresem: http://www.pulsliteratury.pl/

https://www.facebook.com/events/473919982647098/

Festiwal objęty patronatem medialnym Krytyki Politycznej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij