Miasto

Breaking the News – warsztaty dziennikarskie

W cyklu "Polnischer Frühling / Polska Wiosna / Polish Spring" warsztaty poprowadzą Robotnicy Sztuki / PGRart.

16 czerwca, niedziela, godz.11.00, art.endart (Kolonie Wedding), Drontheimer Str. 22/23, Berlin

Prowadzenie: Mikołaj Jurkowski, Sylwester Gałuszka (PGRart)

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do dzieci z dzielnicy Wedding, jednakże chętni w każdym wieku są mile widziani. Robotnicy Sztuki z PGR ART z uczestnikami warsztatów w danej dzielnicy zarejestrują otoczenie dzielnicy, w której odbywa się akcja.

Warsztaty prowadzone w języku angielskim / tłum. niemieckie

Zapisy pod adresem: politicalcritique.berlin[at]gmail.com, +49176 7122 5833

Sprzęt zapewnia organizator.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezplatne.

ARTour BERLIN

Jest to interdyscyplinarny warsztat edukacyjno-artystycznych oparty na aktywnym zwiedzaniu wystaw w berlińskich galeriach dzielnicy Wedding i tutejszych instytucjach sztuki współczesnej. Podczas zwiedzania uczestnicy wykonują dokumentację fotograficzną, zapoznając się z pojęciami kompozycji i kadrowania. Na zakończenie warsztatów oglądamy wspólnie fotografie rozmawiając o sztuce.

WAP – Warsztaty Animacji Poklatkowej

WAP to Warsztaty Animacji Poklatkowej i klasycznej, których celem jest poznanie podstaw animacji i stworzenie filmów zainspirowanych otoczeniem, dzielnicą lub miejscem spędzania wolnego czasu. Projekt służy poznaniu umiejętności obsługiwania narzędzi multimedialnych, które zostaną udostępnione uczestnikom w ramach projektu.

Mikołaj Robert Jurkowski – Robotnik Sztuki, nauczyciel mianowany, założyciel grupy artystycznej CUKT oraz Wolnej Pracowni PGR_ART z siedzibą w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Inicjator powstania Instytutu Twórczych Działań ITEDE. Autor projektów edukacyjnych: „Młodzi Młodego Miasta”, warsztatów dla dzieci pt. „Dotyk Sztuki” Związany z Fundacją Wyspa Progress, pomysłodawca warsztatów artystycznych pt.”Kraina Kreatywności” i „Wędrowcy” realizowanych w CSW Łaźnia.

Sylwester Gałuszka – Robotnik Sztuki, prezes Fundacji Kolonia Artystów, założyciel Instytutu Twórczych Działań ITEDE oraz animator wydarzeń artystycznych w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Założyciel Wolnej Pracowni PGR_ART z siedzibą w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Współtwórca warsztatów artystycznych pt. „Kraina Kreatywności” i „Wędrowcy”. Realizuje prace wideo w technice fuond footage.

Organizatory: Kolonie Wedding art.endart
Krytyka polityczna – Political Critique in Berlin

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij