Miasto

Brazylia, kraj przyszłości? – spotkanie

Dyskusję z Aleksandrą Plutą i Janiną Petelczyc poprowadzi Roman Kurkiewicz.

Jak sprawić, by 36 milionów ludzi wyszło z biedy w ciągu ledwie dekady? I dlaczego po takim sukcesie nastał kryzys? Jak to się stało, że kobieta została prezydentem w kraju macho? Jak włączyć milion ludzi do debaty politycznej? I skąd w Brazylii tyle polskich wątków?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania wokół książki Brazylia, kraj przyszłości?.

czwartek, 29 września, godz.18.00, Redakcja Krytyki Politycznej, ul. Foksal 16, Warszawa

Spotkanie poprowadzi Roman Kurkiewicz.

O Brazylii porozmawiają:

Janina Petelczyc współredaktorka książki, na co dzień pracujaca w Instytucie Polityki Społecznej UW a także członikni rady Fundacji – Fundacja Terra Brasilis 

Aleksandra Plutadoktorantka na Universidade de Brasília. Autorka wielu książek, m.in. „Długa podróż w bardzo krótkim czasie. Biografia Andrzeja Bukowińskiego” (2013) i „Ten piekielny polski akcent. Ziembiński na brazylijskiej scenie” (2015).

Książka Brazylia, kraj przyszłości? stanowi zbiór tekstów i wywiadów poświęconych Brazylii – jej polityce, historii, problemom społecznym, ekologicznym oraz kulturze.

Autorzy nie powielają medialnych stereotypów na temat najludniejszego kraju Ameryki Południowej. Opowiadają o nim świeżym językiem, sięgając po najróżniejszą konwencję: reportaż, erudycyjny esej, solidną opartą na liczbach analizę czy pogłębioną rozmowę (…) Po serii transmisji z Igrzysk w Rio warto sportowe emocje zrównoważyć solidną intelektualną inspiracją

Z recenzji Rafała Wosia w czasopiśmie „Polityka”

Książka ukazała się w serii Biblioteka Le Monde Diplomatique – edycja polska i została wydana dzięki wsparciu Fundacji Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae” oraz Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.

Patronem medialnym publikacji jest dziennik Rzeczpospolita i jego weekendowy dodatek Plusminus”


__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij