Miasto

Bitwa o literaturę

Goście spotkania: Marta Mizuro, Igor Stokfiszewski. Prowadzenie: Roman Pawłowski. 2 października, godz. 18.00, Teatr Stary w Lublinie.

Spotkanie Bitwa o literaturę. To idzie młodość, ale czy na pewno? Goście: Marta Mizuro, Igor Stokfiszewski. Prowadzenie: Roman Pawłowski. Prezentacja fragmentów tekstów: Mateusz Nowak
2 października, wtorek, godz. 18.00, Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18

Czy mamy do czynienia z nowymi świetnymi autorami, czy tylko z dobrze wypromowanymi? Kto jest wart uwagi i dlaczego? Czy nowi pisarze zachwieją pozycją „żywych klasyków” – Tokarczuk, Pilcha, Stasiuka? Czy też będziemy mieli do czynienia z „szarą strefą”, którzy nigdy nie będą mogli zdobyć powszechnego uznania, bo rynek z jednej strony opiera się na uznanych sławach, a z drugiej szuka ekscytujących debiutów.
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym.

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji  „Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 8 października o godz. 20:00.

Organizator: Teatr Stary w Lublinie

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij