Miasto

Bitwa o literaturę

Goście spotkania: Marta Mizuro, Igor Stokfiszewski. Prowadzenie: Roman Pawłowski. 2 października, godz. 18.00, Teatr Stary w Lublinie.

Spotkanie Bitwa o literaturę. To idzie młodość, ale czy na pewno? Goście: Marta Mizuro, Igor Stokfiszewski. Prowadzenie: Roman Pawłowski. Prezentacja fragmentów tekstów: Mateusz Nowak
2 października, wtorek, godz. 18.00, Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18

Czy mamy do czynienia z nowymi świetnymi autorami, czy tylko z dobrze wypromowanymi? Kto jest wart uwagi i dlaczego? Czy nowi pisarze zachwieją pozycją „żywych klasyków” – Tokarczuk, Pilcha, Stasiuka? Czy też będziemy mieli do czynienia z „szarą strefą”, którzy nigdy nie będą mogli zdobyć powszechnego uznania, bo rynek z jednej strony opiera się na uznanych sławach, a z drugiej szuka ekscytujących debiutów.
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym.

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji  „Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 8 października o godz. 20:00.

Organizator: Teatr Stary w Lublinie

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij