Miasto

„Biomasa” Michała Sarnowskiego w Galerii Pro Arte – wernisaż

Wydarzenie odbywa się w ramach działań „Bunkra Kultury”.

Klub Krytyki Politycznej w Zielonej Górze zaprasza do Galerii Pro Arte na prezentację twórczości Michała Sarnowskiego. Wydarzenie odbywa się w ramach „Bunkra Kultury”, nieformalnego projektu platformy dla działań twórczych realizowanego z inicjatywy Klubu we współpracy z lokalnymi miejscami kultury, stowarzyszeniami i grupami artystycznymi. Jednym z istotnych celów tego projektu jest wspieranie rozwoju i promocja młodych twórców. Galeria Pro Arte, wraz z wystawą Biomasa Michała Sarnowskiego, włącza się w tę otwartą inicjatywę.

Michał Sarnowski jest studentem III roku Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Interesuje go idea żywego abstrakcyjnego przedmiotu, łącząca w sobie formę organiczną i geometryczną. W swoich obrazach zestawia on efemeryczne wieloznaczne kształty, przywodzące na myśl twory biologiczne, z elementami graficznymi i czystym, szarym, kartonowym tłem. Wystawa jest także debiutem kuratorskim Joanny Nau, absolwentki Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na wydziale artystycznym UZ i studentki drugiego roku kulturoznawstwa na UAM w Poznaniu.

Wernisaż odbędzie się 7 maja, godz. 19.00, w Galerii Pro Arte, Stary Rynek 2 w Zielonej Górze.

Wystawę będzie można oglądać do 26 maja.

Wstęp wolny!

[tekst: Łukasz Musielak]

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij