Miasto

Białystok: rusza Letnia czytelnia

W wakacyjne weekendy zapraszamy do czytania książek na świeżym powietrzu. Letnia czytelnia stać będzie w Parku Starym im. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Przenosimy na lato czytelnie z budynków do przestrzeni miejskiej. Budujemy półkę pod drzewem, ustawiamy leżaki przy parkowych alejkach, kładziemy koce na trawie i zapraszamy do wspólnego czytania. Zamieniamy miejskie parki w parki książki. W letnich czytelniach czekają książki i gazety, literatura i dobra publicystyka, warsztaty dla dzieci „Fabryka książek”. Zapomnieliście książki wychodząc na spacer do parku, wstąpcie do letniej czytelni i wypożyczcie coś do poczytania. Nie zdążycie przeczytać wszystkich książek w lato, po zamknięciu letnich czytelni książki w nich zgromadzone znajdziecie w bibliotece miejskiej.

W czytelni czekać będzie wydany specjalnie na tę okazję „Kurier Kultura” o książkach. Czekając na czytelnie już dziś można „Kurier” przeczytać w sieci: tutaj.

W Białymstoku Letnią czytelnię znajdziecie w Parku Starym im. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Ruszamy już 6-7 lipca, sobota-niedizela, godz. 14.00-19.00.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij