Miasto

Baskowie – fotoreportaż Jakuba Szafrańskiego

Wystawa fotografii Jakuba Szafrańskiego - fotografa i dziennikarza Krytyki Politycznej. 15 stycznia, wtorek, godz. 18.00, Prepar, ul. Orla 4, Lublin

Powierzchnia Kraju Basków wynosi niewiele ponad 7 tysięcy kilometrów kwadratowych – 3 razy mniej niż Województwo Lubelskie. Na tak małym terenie skondensowana jest kultura, która swoim bogactwem przyćmiewa wiele spośród najstarszych i znacznie większych państw Europy. Sami Baskowie są jednak zadziwiająco skromni i mocno onieśmieleni krzywdzącymi stereotypami jakie narosły wokół nich za sprawą niezrozumianej i traktowanej po macoszemu walki o niepodległość. Jest to sprawa o wiele bardzie złożona i poważna niż zwykło się uważać ale przede wszystkim jest zaledwie ułamkiem tego co składa się na baskijską tożsamość.

Jakub Szafrański, fotograf i dziennikarz Krytyki Politycznej zaprasza na fotograficzną fiestę i opowieść o najstarszych, jak sami twierdzą, mieszkańcach naszego kontynentu.

15 stycznia, wtorek, godz. 18.00, Prepar, ul. Orla 4, Lublin

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij