Miasto

„Alojzy wrócił do Domu! Dziękuję!”

Sukces warsztatów pieczenia chleba w Zielonej Górze. Relacja i fotoreportaż Łukasza Musielaka.

Warsztaty pieczenia chleba zorganizowane 28 kwietnia przez Klub w Zielonej Górze w ramach projektu Bunkier Kultury spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Bardzo duża frekwencja i zainteresowanie. Po warsztatach otrzymaliśmy wiele życzliwych opinii. Mieszkańcy dziękują, gratulują pomysłu i przysyłają zdjęcia swoich pierwszych upieczonych w domu chlebów. Zamiast smogu nad miastem zaczyna unosić się zapach świeżo pieczonego chleba. Świat się zmienia. O przepis proszą nawet sprzedawczynie w jednej z dobrych lokalnych piekarni. Klub w Zielonej Górze dziękuje za bezinteresowne zaangażowanie prowadzącemu warsztaty, Wojciechowi Witkowskiemu.

Jako komentarz do wydarzenia, zamieszczamy krótki reportaż zdjęciowy i opinię jednego z uczestników dodaną po warsztatach na naszej stronę na facebooku.

„Alojzy, mój dziadek, był piekarzem od 12 roku życia, praktycznie do śmierci. Prowadził do końca lat 70. piekarnię w Smogórach koło Sulęcina, a następnie wrócił do Barcina, niedaleko Bydgoszczy. Piekł dla wnuków chlebki, bułeczki i rogaliki adekwatne do naszego szkrabiego, wzrostu. Był tytanem pracy i wojennym bohaterem, choć nie trzymał karabinu w ręce – piekł chleb! A przede wszystkim był moim Dziadkiem! Dzięki Wam, Dorotko i Wojciechu. Alojzy wrócił do Domu! Dziękuję!”

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij