Miasto

All You Need Is Love. Spotkanie z Jerzym Jarniewiczem

O kontrkulturze z autorem książki „All You Need Is Love. Sceny z życia kontrkultury”.

17 listopada, godz. 19.00, Żarty Żartami, ul. Wólczańska 40/42a, Łódź

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Jarniewiczem – poetą, tłumaczem, a także znawcą i miłośnikiem kontrkultury. Jego najnowsza książka, „All You Need Is Love. Sceny z życia kontrkultury” (wyd. Znak), ukazała się w doskonałym momencie, na kilka dni przed przyznaniem literackiej nagrody Nobla Bobowi Dylanowi.

Spotkanie poprowadzą Marta Zdanowska i Marek Jedliński (KP).

…a po rozmowie z naszym gościem będziemy grać muzykę z lat 60. i 70. aż do zamknięcia lokalu.

Bob Dylan. Allen Ginsberg. Joan Baez i Patti Smith. John Lennon i Leonard Cohen. Lato miłości i wojna w Wietnamie. Kwiaty w lufach karabinów i lewitowanie Pentagonu. Woodstock i Altamont. Haight-Ashbury i Kent State. „All you need is love” i „Zabrania się zabraniać”. Beatnicy i hippisi. Sytuacjoniści i Baader-Meinhof…

Te potężne słowa-symbole promieniują na nas do dziś. Echa kontrkultury lat 60. nadal brzmią w filmie, w muzyce, w literaturze – i w polityce. Skąd bierze się jej wyjątkowa siła rażenia? Czy jest naprawdę ponadczasowa, czy po prostu nie mamy czym jej zastąpić? A jeśli świadomie podtrzymujemy jej mit, to dlaczego?

Organizatorami wieczoru są Klub Krytyki Politycznej w Łodzi i Klubokawiarnia „Żarty żartami”.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij