Miasto

Aleksandra Domańska w Letniej czytelni w Toruniu

Gościem specjalnym czytelni będzie autorka książki "Ulica Cioci Oli". Zapraszamy o godz. 13.30 w okolice fontanny Cosmopolis.

17 sierpnia, sobota, godz. 13.30, przy fontannie Cosmopolis, Toruń

O książce

Helena Kozłowska „Ola” była członkinią Komunistycznej Partii Polski, aktywistką podziemia komunistycznego, a w końcu wysokiej rangi dygnitarzem partyjnym. Należała do grona osób współtworzących najnowsze dzieje Polski. Dziś ich działania postrzegane są w sposób jednoznacznie negatywny.

Ulica cioci Oli jest próbą zrozumienia motywów babki przez wnuczkę, która nigdy nie podzielała jej przekonań. Punktem wyjścia jest „dekomunizacja” skromnej, liczącej zaledwie jeden numer ulicy na warszawskim Czerniakowie, która nosi imię Heleny Kozłowskiej „Oli”. Zagmatwane i mroczne dzieje XX wieku oglądamy przez dziurkę od klucza.

Do letniej czytelni zapraszamy od 12.00 do 17.00. Na wszystkich czekają książki, leżaki, warsztaty dla dzieci, wydany specjalnie na tę okazję „Kurier Kultura” o książkach. Czekając na czytelnie już dziś można „Kurier” przeczytać w sieci: tutaj.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

__
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych darczyńców. Dołącz do nich i pomóż nam publikować więcej tekstów, które lubisz czytać

Zamknij