Miasto

Aleje – tu się dzieje. Spotkanie ze Sławomirem Sierakowskim

Podczas dyskusji 5 września Sierakowski opowie o swoich literackich fascynacjach.

Gościem ostatniego w tym roku wieczoru literackiego w ramach miejskiego projektu „Aleje – tu się dzieje!” będzie Sławomir Sierakowski. Podczas dyskusji opowie o swoich literackich fascynacjach.

5 września, poniedziałek, godz. 19.00, Ratusz/odwach, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a, Częstochowa

W maju ruszyła kolejna, już czwarta edycja organizowanego przez miasto oraz lokalnych artystów przedsięwzięcia ,,Aleje – tu się dzieje!”. Częstochowę odwiedzają m.in. popularni pisarze, podróżnicy, fotograficy i graficy oraz cała rzesza znakomitych muzyków.

Tak jak w poprzedniej odsłonie alejowego projektu, każdy dzień tygodnia dedykowany jest innej dziedzinie artystycznej, a wydarzenia podzielono na tematyczne cykle. Poniedziałek jest dniem literatury i podróży. We wtorki królują sztuki wizualne – fotografia, grafika, film, ilustracja i graffiti. W środy teatr, czwartki – muzyka, w piątki – cykl ,,Ulica często chowa najlepsze.” W jego ramach na ,,Kwadratach” pojawią się m.in. członkowie uznanych zespołów muzycznych w nietypowej dla siebie roli ulicznych solistów. Niedziela to cykl ,,Podwieczorek z klasyką”, w czasie którego różne składy instrumentalistów zagrają przy ,,Dziewczynce z gołębiami”. W soboty natomiast pojawią się rozmaite propozycje poza regularnymi, alejowymi cyklami, w tym między innymi znany już mieszkańcom i gościom Festiwal Retro Częstochowa.

Więcej na aleje.czestochowa.pl

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij