Miasto

Aktywistka w obronie eksmitowanych

Znam wiele historii samotnych matek z dziećmi, które stają przed wyborem: nakarmić dzieciaki czy zapłacić czynsz – mówi Joanna Erbel w Wysokich Obcasach” z 19 stycznia.

„Uważam, że powinno się ogłosić moratorium na eksmisje i przestać je wykonywać. Bo państwo nie kontroluje losów eksmitowanych osób, nie ma dla nich żadnych programów resocjalizacyjnych i pomocowych. Mieszkań buduje się za mało, a w przypadku Warszawy sytuacja jest szczególnie dramatyczna ze względu na skutki dekretu Bieruta, czyli zwroty kamienic dawnym właścicielom, ich spadkobiercom lub osobom, które wykupiły roszczenia do kamienic. Lokatorzy po eksmisji lądują więc w hotelach robotniczych, schroniskach dla bezdomnych, na osiedlach kontenerowych – tak nie buduje się zdrowej tkanki społecznej. Złych lokatorów rodem z urzędniczej propagandy jest mało”.

Czytaj cały wywiad z Joanną Erbel w „Wysokich Obcasach” z 19 stycznia.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij