Miasto

ABC Huty

Prezentacja rzeźby i zapoznanie z zasadami gry.

14 czerwca, sobota, godz. 19.00, Pracownia Otwarta Kontrola Jakości, al. Solidarności 9, Ostrowiec Świętokrzyski

Na bunkier za Pracownią Otwartą „Kontrola Jakości” spadła bomba alfabetyczna. W ziemię wbiły się litery, które dla uważnego i cierpliwego poszukiwacza – łamacza kodu, utworzą wyrazy. Planszę słownej gry stanowią fragmenty gruzu pomalowane kolorową farbą i rozłożone regularnie na płaskim terenie bunkra. To pozostałości budynków Huty. Szeregując i układając litery, odkrywamy znaczenia nawiązujące do historii miejsca i jego industrialnego krajobrazu.

Rzeźba krajobrazowa została stworzona przez studentki specjalizacji „Sztuka Ogrodu i Krajobrazu” w ramach zajęć na studiach magisterskich Architektura Krajobrazu SGGW.  Autorki: Martyna Baran, Zuzanna Bartman, Małgorzata Cegielska, Aleksandra Jaskłowska, Celina Jechna, Dorota Karwat, Karolina Kuszlis, Joanna Lilia, Jolanta Nowak, Justyna Pałka. Prowadzący: dr inż. Krzysztof Herman, Katedra Sztuki Krajobrazu SGGW Autorka rysunku: Martyna Baran.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Wydarzenie współfinansuje Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego w ramach projektu „Demokracja 4.0” na rzecz angażowania społeczności lokalnej.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij