Miasto

Żyjesz w Mieście Rewolucji!

Świat nigdy nie stawał się sprawiedliwszy sam z siebie; to opór i walka zwykłych ludzi czyniły go lepszym. Obchody rocznicy Powstania Łódzkiego 1905.


Piotrkowska, w stronę Grand Hotelu,

Jak wymieciona. Przed tramwajem
Beczki i skrzynie, a za nimi,
Z browningiem w ręku przyczajeni
Klęczą bojowcy patrząc w szarą,
Bezludną przestrzeń trotuaru
Julian Tuwim

Być może o tym nie pamiętasz, ale żyjesz w Mieście Rewolucji. Rewolucji 1905 roku. Masz prawo być dumnym ze swojego miasta, masz prawo znać jego opowieść. Bo to również Twoja historia.

21 czerwca, sobota, g. 20.00, ul. Piotrkowska 32 (plac przed DH „Magda”)

Wspólnie z Teatrem Nowym zapraszamy na obchody 109. rocznicy Powstania Łódzkiego. Wystąpi Krakowski Chór Rewolucyjny, grupa artystyczna OFF Harnam i aktorzy Teatru Nowego. Jeśli jeszcze nie znasz na pamięć „Łodzianki”, zacznij ćwiczyć już dziś – odśpiewamy ją razem!
 

www.rewolucja1905.pl 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm jutra. Partner: Partner: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi; Patronat: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij