Miasto

Żadna (seks)praca nie hańbi!

Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu "Jesień pracy" poświęcone będzie sekspracy, czyli zarobkowemu świadczeniu usług seksualnych.

27 listopada, czwartek, g. 18.00, Świetlica KP, ul. Piotrkowska 101 (lewa oficyna, I piętro) 

„Nie jesteśmy ofiarami do uratowania”, „żądamy praw pracowniczych, nie ratunku!” — tak coraz częściej mówią sekspracownice, które świadomie i dobrowolnie wybrały ten rodzaj pracy. Ale co dzieje się z pracą, kiedy jej przedmiotem jest seks? Dlaczego tak trudno przychodzi nam traktować ją jak każde inne źródło utrzymania? Jeśli zgadzamy się, że żadna praca nie hańbi, dlaczego na sekspracy ciąży tak trudne do przełamania tabu i tak powszechny stygmat? I czy można mówić o dobrowolności, kiedy do podjęcia tego rodzaju pracy skłania kobiety przymus ekonomiczny?

Przymus ekonomiczny jest jednak taki sam prawie dla wszystkich. Dlaczego zatem w powszechnym odczuciu tylko osoby wykonujące sekspracę „sprzedają siebie”, podczas gdy inni sprzedają jedynie swój czas, wiedzę albo siłę mięśni? I co właściwie znaczy „sprzedawać siebie”?

W spotkaniu wezmą udział: dr Izabela Ślęzak (socjolożka z Uniwersytetu Łódzkiego prowadząca badania wśród łódzkich sekspracownic) oraz Anna Ratecka i dr Agata Dziuban (Sex Work Polska). Prowadzenie: Martyna Dominiak (KP)

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Jesień pracy”.

Dofinansowano ze środków European Cultural Foundation 

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Zamknij