Jaś Kapela

10 powodów, dla których lepiej słuchać muzyki w domu, niż jechać na OFF-a

1. W domu można pić mocne alkohole nie tylko w strefie dla VIP-ów i i nie trzeba się kitrać z piciem wódki, jeśli się VIP-em nie jest.

1. W domu można pić mocne alkohole nie tylko w strefie dla VIP-ów i i nie trzeba się kitrać z piciem wódki, jeśli się VIP-em nie jest.

2. Żeby napić się piwa, nie trzeba się udawać do specjalnie wyznaczonej strefy, odległej od źródła muzyki przynajmniej sto metrów.

3. Można pić piwo dłużej niż pięć minut, nie stresując się, że przegapi się kolejne zespoły.

4. Pod dom można podjechać najtańszą taksówką i nie trzeba jej zamawiać na odległą o kilometr stację benzynową.

5. Jedzenie można dostać bez uprzedniego zakupienia bonów lub nabycia karty z Pay Passem.

6. Nie trzeba się zastanawiać, czy lepiej pójść na młodziaków z Iceage, czy może jednak na pewniaków ze Swans, a potem żałować, że się źle wybrało.

7. Można sobie robić między słuchaniem muzyki przerwy dłuższe niż piętnaście minut, bez lęku, że przegapi się coś na zawsze.

8. W miejscu, gdzie się sika, przeważnie działa światło.

9. W domu, nawet jak się rozbije namiot, nie trzeba czekać godzinę w kolejce do prysznica.

10. Po domu można chodzić i nie bać się, że wszyscy cię rozpoznają i będą sobie o tym opowiadać.

__
Przeczytany do końca tekst jest bezcenny. Ale nie powstaje za darmo. Niezależność Krytyki Politycznej jest możliwa tylko dzięki stałej hojności osób takich jak Ty. Potrzebujemy Twojej energii. Wesprzyj nas teraz.

Jaś Kapela
Jaś Kapela
Pisarz, poeta, felietonista
Pisarz, poeta, felietonista, aktywista. Autor tomików z wierszami („Reklama”, „Życie na gorąco”, „Modlitwy dla opornych”), powieści („Stosunek seksualny nie istnieje”, „Janusz Hrystus”, „Dobry troll”) i książek non-fiction („Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu”, „Polskie mięso”, „Warszawa wciąga”) oraz współautor, razem z Hanną Marią Zagulską, książki dla młodzieży „Odwaga”. Należy do zespołu redakcji Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Opiekun serii z morświnem. Zwyciężył pierwszą polską edycję slamu i kilka kolejnych. W 2015 brał udział w międzynarodowym projekcie Weather Stations, który stawiał literaturę i narrację w centrum dyskusji o zmianach klimatycznych. W 2020 roku w trakcie Obozu dla klimatu uczestniczył w zatrzymaniu działania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Drzewce.
Zamknij